STRONA GŁÓWNA
„Rawski haft – tradycja, która łączy pokolenia"
Nasz szkoła zachęca do udziału w projekcie Gminnego Centrum Kultury, Rekreacji i Biblioteki Publicznej w Czerniewicach pn. „Rawski haft – tradycja, która łączy pokolenia", który został dofinansowany ze środków Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w ramach programu Folk(od)Nowa.
Celem projektu jest pielęgnowanie i popularyzacja lokalnego dziedzictwa kulturowego poprzez poznanie historii haftu rawskiego, tradycyjnych strojów ludowych oraz naukę technik hafciarskich. To wyjątkowa inicjatywa, która połączy pokolenia wokół pięknej tradycji zapisanej nićmi.W ramach zadania na uczestników czeka wiele interesujących wydarzeń:
Roboty w akcji: pierwsze kroki w świecie automatyki
Zajęcia z robotyki prowadzone w naszej szkole na lekcjach informatyki to połączenie kreatywnej zabawy, nowoczesnych technologii i praktycznej nauki. Wykorzystujemy zestawy LEGO® Education, które pozwalają uczniom samodzielnie budować modele, programować je i obserwować efekty swojej pracy w czasie rzeczywistym oraz roboty mBot2 i maty do kodowania. Wykorzystujemy również do pracy nowe laptopy przeglądarkowe otrzymane z programu „Nowe komputery przenośne (laptopy, laptopy przeglądarkowe) oraz tablety do dyspozycji uczniów” .
Dzień Rodziny
W kalendarzu jest wiele dat, ale tylko niektóre z nich naprawdę skłaniają do zatrzymania się na chwilę. Dzień Rodziny to właśnie jeden z takich dni. Przypomina o tym, co buduje nasze codzienne życie, daje wsparcie i poczucie bezpieczeństwa. Ten dzień celebruje bliskość relacji i więzi rodzinne, które budujemy każdego dnia.
19 czerwca 2026 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czerniewicach miałą miejsce uroczystość dla rodziców klasy I A prowadzonej przez wychowawczynię - Panią Teresę Bednarek.
Wycieczka klas piątych
17 czerwca klasy piąte wzięły udział w wycieczce w Góry Świętokrzyskie, która okazała się idealnym połączeniem natury, historii i odrobiny magii. Już od pierwszych chwil czuć było wyjątkowy klimat jednego z najstarszych pasm górskich w Polsce.
Pierwszym punktem programu był Święty Krzyż, jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Polsce. Wejście na Łysą Górę, choć wymagające, wynagrodziło wysiłek widokiem na rozległe lasy Puszczy Jodłowej. W klasztorze Misjonarzy Oblatów można było zobaczyć relikwie Drzewa Krzyża Świętego oraz zwiedzić muzeum, które przybliża historię tego niezwykłego miejsca.
Święto Rodziny
We wtorek 16 czerwca w klasie II A odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Na uroczystość przybyli zaproszeni rodzice oraz dyrekcja szkoły. Uczniowie pod kierunkiem nauczycielek przygotowali piękną inscenizację muzyczną pełną wierszy i piosenek. Nie zabrakło wzruszeń, uśmiechów i chwil pełnych wdzięczności. Na zakończenie dzieci wręczyły swoim bliskim symboliczne upominki symbolizujące szczęście i radość. Po części artystycznej odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Był to czas rozmów, wspólnego świętowania i rodzinnej bliskości.
Dyskoteka przedwakacyjna 2026
12 czerwca 2026 roku w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka przedwakacyjna, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy, integracji oraz świętowania zbliżającego się zakończenia roku szkolnego.
Podczas dyskoteki nie zabrakło świetnej muzyki, tańców i doskonałej atmosfery. Uczniowie chętnie bawili się przy swoich ulubionych utworach, a parkiet przez cały czas był pełen energii i uśmiechów. Wydarzenie dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wspomnień.
Nasi uczniowie najlepsi w międzygminnym konkursie wiedzy „Bezpieczny rolnik, bezpieczna wieś”!
Z ogromną radością informujemy, że 10 czerwca drużyna naszej szkoły zdobyła I miejsce w konkursie „Bezpieczny rolnik bezpieczna wieś”. Jego celem było uczenie młodych ludzi, jak dbać o bezpieczeństwo podczas pracy i życia na terenach wiejskich, a także uświadamianie zagrożeń, które mogą pojawić się w gospodarstwach rolnych.
Naszą szkołę reprezentowali: Jan Kobyłecki, Antoni Sekuła, Jakub Trzonek, Błażej Adamczyk i Szymon Rybak.
Opiekunem uczniów była Marzena Jasnowska, która przygotowała ich do udziału w konkursie.
Dzień Narodów w naszej szkole
10 czerwca 2026 z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się w naszej szkole wyjątkowy „Dzień Narodów”. Uczniowie klas V–VIII przygotowali kolorowe stoiska prezentujące kulturę oraz tradycyjne przysmaki różnych krajów świata.
Podczas wydarzenia mogliśmy wyruszyć w niezwykłą kulinarną podróż przez różne kontynenty i spróbować specjałów charakterystycznych dla wielu państw. Na stoiskach nie zabrakło smaków Brazylii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Portugalii, Francji, Włoch oraz Rosji. Każda klasa zadbała o ciekawe dekoracje, stroje oraz informacje przybliżające kulturę prezentowanego kraju.
Nasza uczennica w gronie laureatów!
W dniu 29 maja 2026r. odbył się 45. Tomaszowski Mały Konkurs Recytatorski organizowany przez Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowi Maz.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy ósmej – Aleksandra Koczywąs oraz Julia Jędrychowicz. Każda z dziewcząt wystąpiła w innej kategorii – jedna w turnieju recytatorskim, druga – w kategorii „wywiedzione ze słowa”. Konkurs wymagał wyjątkowych umiejętności interpretacji tekstów literackich.
Mała Piłkarska Kadra Czeka – Finał Wojewódzki Dziewcząt 2026 w Regnowie
2 czerwca 2026 r. uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czerniewicach oraz Szkoły Podstawowej w Lipiu, reprezentujące na co dzień klub piłkarski LKS Relax Czerniewice, wzięły udział w Finale Wojewódzkim Turnieju „Mała Piłkarska Kadra Czeka” Dziewcząt. Stawką zawodów był awans do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w Margoninie.
Podsumowanie zawodów lekkoatletycznych w II semestrze
- Szkolna Drużynowa Liga Lekkoatletyczna – Igrzyska Młodzieży Szkolnej Chłopców
W dniu 26.05.2026 r. w Spale, na otwartym obiekcie lekkoatletycznym, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego oraz półfinał wojewódzki Szkolnej Drużynowej Ligi Lekkoatletycznej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dwie najlepsze reprezentacje szkół uzyskiwały awans do finału wojewódzkiego.
Podsumowanie zawodów piłkarskich w II semestrze
- Dziewczęta- klasy IV-VI- Igrzyska Dzieci
W dniu 06.05.2026r. na naszym terenie mieliśmy przyjemność gościć reprezentacje szkół z gmin z terenu powiatu tomaszowskiego na Międzygminnych zawodach w piłkę nożną dziewcząt klas IV-VI. Do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn: SP Lipie, SP Budziszewice, SP Wiaderno, SP Lubochnia, SP Zawada, SP Żelechlinek, SP Czerniewice. I i II miejsce w tych zawodach premiowane było awansem na szczebel finału powiatowego.
Dzień Dziecka i Dzień Sportu
1 czerwca z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców przygotowała dla uczniów dzień pełen niezapomnianych wrażeń. Na boisku szkolnym unosił się zapach pieczonych kiełbasek z grilla. Dodatkowo dzieci mogły liczyć na pyszny, słodki poczęstunek, popcorn oraz watę cukrową. Wielką popularnością cieszyły się ogromne, kolorowe dmuchańce, na których skakali nie tylko najmłodsi.Tego dnia odwiedzili nas także wyjątkowi goście, którzy przygotowali dla uczniów masę pokazów i zadań: Straż Pożarna oraz Policja – zaprezentowały sprzęt ratowniczy i wozy patrolowe, Klub Motocyklowy Right Riders z Rawy Mazowieckiej – zorganizował widowiskowy pokaz maszyn, który zachwycił fanów motoryzacji, Lasy Państwowe z Nadleśnictwa Spała – przygotowały stoisko edukacyjne pełne leśnych ciekawostek.
City break
Toruń to jedno z najpiękniejszych miast Polski – perła na szlaku gotyku ceglanego, miejsce narodzin Mikołaja Kopernika i stolica najsłynniejszych pierników w Europie. Uczniowie klas VI wraz z opiekunami: Renatą Jakubczyk, Agnieszką Gierach i Łukaszem Kołodziejskim mieli okazję poczuć atmosferę średniowiecznego miasta kupieckiego, w którym historia splata się z legendami, a tradycja z nowoczesnością. Nasza szkolna wycieczka do Torunia, która odbyła się 29 maja 2026 roku, okazała się pełna wrażeń. Dzień rozpoczęliśmy od warsztatów piernikowych u Partaczy. W aromacie korzennych przypraw każdy z uczestników przygotował własny piernik – pyszną i wyjątkową pamiątkę z wyjazdu. Następnym punktem programu była emocjonująca „Gra o Toruń”, podczas której miasto zamieniło się w wielką planszę pełną zagadek i ukrytych wskazówek. Rywalizacja była zacięta, ale przede wszystkim gra miejska była okazją
Czytanie na Polanie
W dniu 28.05.2026 r. uczniowie naszej szkoły już po raz drugi wzięli udział w międzynarodowej akcji Czytanie na Polanie. Imprezę zainaugurowała Pani Dyrektor, która zwróciła uwagę na to, jak wielką wartością jest czytanie książek. Zachęcała do wypożyczania książek i czytania ich w każdej wolnej chwili. Podczas spotkania z grupą najstarszych uczniów naszej szkoły czytaliśmy fragment powieści Kasi Nawratek „Ja, świnia”. Uczniowie klas IV-VI poznali losy Leny – bohaterki książki Katarzyny Zychli „Zakręcony świat pyskatej”, natomiast najmłodsi wysłuchali utworów z książki „Rady nie od parady czyli wierszyki z morałem” Małgorzaty Strzałkowskiej. Później był czas na lekturę książek przyniesionych przez uczniów, a także na rozmowy o literaturze.
Magia nauki w naszej szkole! Ósmoklasiści czarują fizyką i chemią młodszych kolegów
Czy nauka może być ekscytującą przygodą? Uczniowie klasy 8B udowodnili, że jak najbardziej! W środę 27 maja starsi koledzy wraz z panią Agnieszką Kępą–Borzecką zorganizowali dla swoich młodszych kolegów z klasy 3B niezwykły, pełen widowiskowych eksperymentów pokaz fizyczno-chemiczny. Sala lekcyjna zamieniła się w prawdziwe laboratorium, w którym zasady naukowe tłumaczono za pomocą... magii!
Warsztaty profilaktyczne dotyczące uzależnień
W dniu 26 maja 2026 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne poświęcone tematyce uzależnień. Zajęcia poprowadziła pani Kinga Kaczmarek z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tomaszowie Mazowieckim. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 5, 6, 7 oraz 8.
Podczas warsztatów prowadząca omówiła zagadnienia związane z różnymi rodzajami uzależnień oraz ich negatywnym wpływem na zdrowie i życie człowieka. Szczególną uwagę uczniów przyciągnęła część praktyczna z wykorzystaniem alkogogli, które symulują stan nietrzeźwości. Dzięki nim uczniowie mogli przekonać się, jak alkohol zaburza koordynację ruchową, równowagę oraz sposób postrzegania rzeczywistości.
Wycieczka 20-22 maja
Odkrywanie piękna swojej ojczyzny i poznawanie jej historii to obowiązek każdego Polaka. Taki obowiązek spełniliśmy, wyjeżdżając na trzydniową wycieczkę do Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej. Zaczęliśmy ze śpiewem na ustach - radośnie i wesoło. We Wrocławiu, stolicy Dolnego Śląska, przywitało nas piękne słońce, które zachęciło do poszukiwań. Zamieniliśmy się więc
w detektywów i odkrywaliśmy miejsca, w których ukryły się krasnale. A było ich naprawdę dużo: Słupnik, Syzyfek, Romantyk, Więziennik, Niepełnosprytnik
i wiele, wiele innych… W trakcie poszukiwań pani przewodnik opowiadała nam o historii Wrocławia. Jeden z naszych uczniów zamienił się w średniowiecznego kata i pokazał, jak kiedyś wyglądały tortury. Wielka porcja wiedzy okraszona była doskonałym humorem.
Stołówka szkolna - Menu
Galeria zdjęć
- brak danych

CMI
.

