15 listopada 2024 roku uczniowie klas 3A i 3B wraz z wychowawczyniami – Panią Agnieszką Brzeską i Teresą Bednarek odwiedzili fabrykę szklanych bombek choinkowych Szkło-Dekor w Piotrkowie Trybunalskim.
Poznali tam różne etapy produkcji bombek – od wydmuchania kształtu, poprzez srebrzenie i malowanie tła, aż po ręczne nanoszenie dekoracji.
Następnie odbyły się warsztaty, podczas których dzieci ozdabiały według własnych pomysłów szklane bombki, które przywiozły do domów. Miejmy nadzieję, że będą one upiększały tegoroczne choinki.
Dziękujemy Pani Marzenie Jasnowskiej i Pani Sylwii Kaczmarczyk za pomoc w sprawowaniu opieki nad uczniami.
Wycieczka do fabryki bombek
- 13
Przedszkolaki w Jednostce Wojskowej
W dniach 04.10.2024 r. i 08.11.2024 r. dzieci z oddziału przedszkolnego miały okazję zwiedzić Jednostkę Wojskową w Nowym Gliniku. Przedszkolaki zostały zapoznane z zawodem żołnierza oraz dowiedziały się jaką rolę pełni. Z pomocą opiekunów przydzielonych przez Jednostkę Wojskową , dzieci zwiedziły nową straż pożarną oraz jej wyposażenie. Miały okazję zwiedzić wieżę kontroli lotów jak również śmigłowce stanowiące wyposażenie jednostki.
3
Warsztaty profilaktyczne pt. „Czym jest zdrowie psychiczne i dobrostan psychiczny – myślę pozytywnie dbam o siebie ”
W środę ( 13.11.2024 r.) uczniowie klas VII brali udział w warsztatach pt. „Czym jest zdrowie psychiczne i dobrostan psychiczny – myślę pozytywnie dbam o siebie”. Treści poruszone podczas zajęć dotyczyły:
- Czym jest zdrowie psychiczne i dobrostan psychiczny?
- Zdrowy styl życia .
- Alkohol , uzależnienie , dopalacze.
- Otwartość na eksperymentowanie bez brania pod uwagę, tych rzeczy które trują…
Inteligencja emocjonalna jako klucz do zrozumienia emocji:
- Stres – kiedy jest naszą siłą napędową, a kiedy przeszkodą w samorealizacji?
- Potrzeba akceptacji siebie i innych.
- Motywacja i dążenie do swoich celów.
- Kryzysowe sytuacje i konflikty.
- Presja w środowisku- rozmowy o naszych potrzebach i oczekiwaniach innych osób wobec nas.
Warsztaty zostały sfinalizowane dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czerniewicach. Serdecznie dziękujemy w realizowaniu działań profilaktycznych w naszej szkole.
3
Mały Mistrz
W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole w klasach Ib, IIb, IIIb realizowany jest program „MAŁY MISTRZ”.
„MAŁY MISTRZ” - to inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki realizowana przez Szkolny Związek Sportowy.
Głównym celem tego programu jest:
- Zachęcanie uczniów do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz sprawności fizycznej.
- Wzmocnienie roli nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego. Umożliwianie wymiany doświadczeń i rozwoju personalnych kompetencji zawodowych.
- Promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych zgodnych z nową podstawą programową.
- Podniesienie atrakcyjności zajęć wychowania fizycznego z wykorzystaniem sprzętu sportowego przekazanego szkołom w ramach funkcjonowania programu, interesujących ćwiczeń sportowych oraz formy ich realizacji (uczniowie zdobywają sprawności sportowe).
4 października 2024 roku nauczyciele naszej szkoły tj. pani Agnieszka Brzeska i pan Dawid Szczur odbyli w Łodzi szkolenie, prowadzone przez doświadczonych trenerów oraz ekspertów z zakresu pedagogiki i sportu: Ewę Buchowicz, Michała Buchowicza i Agnieszkę Domańską 3-krotną mistrzynię Polski w tańcach na lodzie (z Marcinem Głowackim), olimpijkę z Lillehamer (1994 – zajęła 17 miejsce). Nauczyciele mieli okazję poznać różnorodne formy gier i zabaw ruchowych, które można łatwo zaadoptować do różnych warunków i umiejętności dzieci.
Zgodnie z założeniami programu i wytycznymi ze szkolenia, nauczyciele wychowania fizycznego wspomagają prowadzenie zajęć wychowania fizycznego w edukacji wczesnoszkolnej. W klasach Ib i IIIb zajęcia prowadzi pan Dawid Szczur, w klasie IIb pan Konrad Kępa. Natomiast wychowawczynie klas I-III pani Agnieszka Brzeska, pani Irena Rochala i pani Dorota Nowak z zaangażowaniem współpracują z wuefistami. Uczniowie doskonalą swoje umiejętności lekkoatletyczne i pogłębiają wiedzę w tym zakresie. Z kolei szkoła ma otrzymać sprzęt sportowy .
Irena Rochala
7
Zaelektryzowani
W poniedziałek 28 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji fizyki, chemii i przyrody za sprawą animatorów „Zaelektryzowani”.
W programie znalazły się eksperymenty związane z napięciem powierzchniowym, bezpieczne zabawy z gazami: ciekłym azotem, helem, butanem. Pokazy odbyły się z wykorzystaniem dużej kolekcji rekwizytów, znanych i stosowanych najczęściej w życiu codziennym. Usłyszeliśmy jak hel wpływa na struny głosowe człowieka. Byliśmy świadkami powstania ogromnej ilości gazów w reakcji rozkładu nadtlenku wodoru oraz zostaliśmy schłodzeni ciekłym azotem.
Pokazy dostarczyły naszym uczniom wiele śmiechu, ale również sporą porcję wiedzy. Doświadczyliśmy tego, że nauka może być wesoła, widowiskowa, ciekawa i pasjonująca. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pokazu.
Opracowała
Agnieszka Kępa-Borzęcka
16
ZFŚS – informacja dla pracowników, emerytów i rencistów
W terminie do 27 listopada 2024 r. prosimy składać wnioski do Komisji ZFŚS o dofinansowanie w związku ze zwiększonymi wydatkami w okresie jesienno-zimowym oraz wnioski o paczki dla dzieci.
Wnioski złożone po terminie zostaną rozpatrzone na kolejnym posiedzeniu Komisji ZFŚS tj. w I kwartale 2025 r.
Pierwsza pomoc przedmedyczna
Życie i zdrowie ludzkie są bezcenne, dlatego każdy z nas powinien znać zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia.
W dniu 29.10.2024 r. zorganizowano dla naszych uczniów klas: IV, V i VI warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej. Praktyczne ćwiczenia przeprowadzili : żołnierz Wojska Polskiego oraz ratownik medyczny - Dawid Moczarski i funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim – Łukasz Rogulski. Z dużym zaangażowaniem po małym wykładzie i instruktażu, nasi uczniowie ćwiczyli udzielanie pomocy w nagłych wypadkach. Potrafią: wezwać pomoc, ocenić stan poszkodowanego i przystąpić do ucisków klatki piersiowej. Gdy osoba jest przytomna, wiedzą jak ułożyć ją w pozycji bocznej bezpiecznej.
Dzięki tym ćwiczeniom, dzieci uczą się, że każdy może być bohaterem, ratując życie innych.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować p. Dawidowi Moczarskiemu i p. Łukaszowi Rogulskiemu za ich zaangażowanie i profesjonalizm podczas prowadzenia ćwiczeń. Ich wiedza i doświadczenie były nieocenione, a uczniowie z pewnością będą pamiętać te zajęcia przez całe życie. Mamy nadzieję że to nie koniec i jeszcze spotkamy się na takich warsztatach z innymi klasami.
Pedagog szkolny
Aleksandra Staszewska
39
Ślubowanie klas pierwszych
22 października 2024r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych.
Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości i rodziców ślubowali na sztandar szkoły. Następnie Dyrekcja dokonała aktu pasowania. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!
CodeWeek
Nasza szkoła już po raz kolejny wzięła udział w CodeWeek, czyli w Europejskim Tygodniu Kodowania, który trwał od 14 do 27 października 2024 roku. To oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Uczniowie na zajęciach komputerowych i informatyce kodowali na stronie https://hourofcode.com i w aplikacjach na komputerze. W trakcie zajęć programowali roboty mBoty2 w aplikacji mBlock. Uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w lekcji programowania z Minecraft organizowanej na żywo przez Cyfrowy Dialog. Uczniowie klas 8 tworzyli swoje strony internetowe. Nasze aktywności zostały umieszczone na mapie aktywności w całej Europie. Dla wielu uczestników zajęcia z robotyki i programowania są początkiem fascynacji technologią i mogą one inspirować do dalszego zgłębiania tych dziedzin i rozwijania swoich pasji. Zajęcia prowadziła pani Monika Trzonek.
13
Konkurs Pięknego Czytania
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – październik - jest wyjątkową okazją do celebrowania i promowania czytelnictwa wśród uczniów. To czas, w którym możemy rozwijać miłość dzieci do książek, a wspólne inicjatywy i wydarzenia przypominają o wartości czytania w edukacji i życiu osobistym.
W naszej szkole, w październiku właśnie, zorganizowaliśmy Konkurs Pięknego Czytania. Wzięło w nim udział 49 uczniów, podzielonych na kategorie wiekowe - uczniowie z klas II-III oraz IV-VIII. Ocenie podlegały m.in. płynność czytania, dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu.
Komisja konkursowa, w skład której wchodziły: p. M. Wójciak, p. M. Jasnowska,
p. K. Kowalczyk, p. I. Rochala, w kategorii uczniów klas młodszych, wyłoniła zwycięzców:Klasy II-III:
I miejsce – Antonina Marcjanik kl. II b
II miejsce – Iga Walas kl. III a
III miejsce – Nikola Karpińska kl. III b
Wyróżnienia:
Aleksander Trębacz kl. III a
Lena Gil kl. III b
Franciszek Bator kl. II a
Komisja konkursowa w składzie: p. M. Wójciak, p. M. Jasnowska, p. I. Skrobisz, p. A. Staszewska wyłoniła zwycięzców spośród uczniów klas starszych. Oto oni:
Klasy IV – VIII
I miejsce – Bartosz Rybak kl. IV b
II miejsce – Aleksandra Koczywąs kl. VII b
III miejsce – Lena Kwapiś kl. VI b
Wyróżnienia:
Julian Pichola kl. V b
Maria Gierach kl. IV a
Jurorami byli również wybrani uczniowie klas ósmych niebiorący udziału w konkursie.
Organizatorem konkursu była p. Agnieszka Gierach.
Zwycięzcom konkursu gratulujemy, zaś wszystkich miłośników dobrej książki zapraszamy do szkolnej biblioteki.
13
IV Turniej Wojewódzkiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej w Łodzi
W środę 23.10.2024 rozegrano w Łodzi IV turniej Wojewódzkiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej odmiana 9-bil. UKS Promyk reprezentowali juniorzy młodsi rocznik 2007-2010: Maciej Godala, Krystian Kielan, Hubert Wawryszczuk i Marta Staroń.
W kategorii młodzik- pupil rocznik 2011-2016 wystąpili: Zuzanna Czyżykowska, Barbara Staszewska, Weronika Lewandowska, Nikola Świderek, Julia Świderek, Julia Przeorska, Liliana Pasik, Julia Włodarczyk, Bernadetta Świderek, Olga Godala, Ignacy Kotynia, Jan Wiśnik i Adrian Lewandowski. Choroba wykluczyła z gry Martynę Kielan. Nasi zawodnicy rywalizowali z bilardzistami z Tomaszowa Maz. Lubochni, Ujazdu, Srocka, Rękoraja, Brzozy, Górek i Łodzi.
W kategorii młodzik pupil po raz kolejny znakomitą formę pokazały nasze reprezentantki. W rundzie pucharowej było ich 6: Weronika Lewandowska wygrała z Julią Przeorską, Bernadetta Świderek z Zuzanną Czyżykowską, Nikola Świderek z Izą Adamiec z Rękoraja, Julia Włodarczyk przegrała z Matyldą Pawłowską z Łodzi. Do finału bez porażki dotarły: Nikola Świderek po wygraniu meczu z Bernadettą Świderek 3:2 i Weronika Lewandowska, która wyeliminowała łodziankę 3:0. Zwyciężyła Nikola Świderek 3:1 i to ona umocniła się na pozycji liderki rankingu. II miejsce zajęła Weronika Lewandowska, III miejsce Bernadetta Świderek, V miejsce Julia Włodarczyk, Zuzanna Czyżykowska i Julia Przeorska.
Wśród chłopców Jan Wiśnik po przegranym meczu z Antkiem Iwanickim z Tomaszowa zajął III miejsce. Dotychczasowy lider rankingu Adrian Lewandowski tym razem był V, tak jak nasz najmłodszy zawodnik Ignacy Kotynia. W kategorii juniorek młodszych nie było niespodzianek. Cztery zawodniczki grały każda z każdą. III miejsce zajęła Marta Staroń.
Krystian Kielan po raz kolejny zajął V miejsce, Maciej Godala VII miejsce, Hubert Wawryszczuk IX.
Po powrocie do szkoły na bilardzistów czekała ciepła pizza i napoje, wszystko przygotowane przez rodziców. Dziękujemy!!!!
Ostatni V turniej zostanie rozegrany w czwartek 21 listopada w Łodzi.
30
I miejsce w półfinale wojewódzkim w sztafetowych biegach przełajowych Tomaszów Mazowiecki 08.10.2024 r.
We wtorek 8 października 2024 r. w Tomaszowie Mazowieckim odbył się (niedaleko toru łyżwiarskiego) półfinał wojewódzki w sztafetowych biegach przełajowych uczniów szkół podstawowych. Rozgrywane były w dwóch grupach wiekowych: igrzyska dzieci (do VI klasy włącznie) oraz młodzież szkolna (VII i VIII klasa). Pierwsze dwie sztafety na mecie uzyskiwały prawo startu w mistrzostwach województwa łódzkiego, które odbędą się 18.10.2024 r. w Sieradzu. Reprezentacje składały się z 6 zawodników/zawodniczek. Naszą szkołę, po zdobytym wcześniej awansie w zawodach powiatowych, reprezentowała sztafeta dziewcząt starszych. O awans na mistrzostwa województwa łódzkiego w biegu Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt (kl. VII i VIII), oprócz naszej drużyny, rywalizowały szkoły podstawowe z Ujazdu, Brzezin, Koluszek, Wolborza, Szadkowic oraz Czarnocina.
Nasza reprezentacja objęła prowadzenie w zawodach od samego początku biegu. Na pierwszej zmianie świetnie pobiegła MAJA SZYDŁOWSKA, następne zawodniczki utrzymywały naszą drużynę na pierwszym miejscu. Na piątej zmianie na chwilę straciliśmy prowadzenie, ale kończąca bieg sztafetowy MARTYNA PAŁĄGIEWICZ, mająca duże doświadczenie w zawodach biegowych, wyprzedziła prowadzącą zawodniczkę z Ujazdu i bez problemu dobiegła na metę na I miejscu.
Klasyfikacja drużyn:
I miejsce – ZSP Czerniewice
II miejsce – SP Ujazd
III miejsce – SP Koluszki
IV miejsce - SP Brzeziny
V miejsce – SP Czarnocin
VI miejsce – SP Szadkowice
VII miejsce – SP Wolbórz
Skład drużyny: MAJA SZYDŁOWSKA, MAŁGORZATA GOLEC, OTYLIA ŻELAZEK, KAROLINA PRZYBOREK, WIKTORIA GALIŃSKA, MARTYNA PAŁĄGIEWICZ.
Zawodniczkami rezerwowymi były: ANNA MINIATORSKA, MAJA GROMEK, WERONIKA WOJTKIEWICZ.
Nauczycielami przygotowującymi sztafetę do zawodów byli: KONRAD KĘPA i DAWID SZCZUR
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
Dzień Zdrowia Psychicznego, obchodzony jest 10 października, to ważna okazja, aby zwrócić uwagę na istotę zdrowia psychicznego oraz promować świadomość na temat problemów z jakimi mogą zmagać się uczniowie, nauczyciele i rodziny. W naszej szkole chcemy wykorzystać ten dzień, aby podkreślić znaczenie dbałości o zdrowie psychiczne oraz zrozumienie, że każda osoba może potrzebować wsparcia w trudnych chwilach. Z okazji Dnia Zdrowia Psychicznego w szkole została zrobiona gazetka profilaktyczna z informacjami na temat zdrowia psychicznego, sposobów dbania o siebie oraz źródeł wsparcia. Chcemy aby każdy uczeń wiedział, gdzie szukać pomoc, gdy tego potrzebuje.
Jak dbać o zdrowie psychiczne na co dzień?
Dbanie o zdrowie psychiczne to proces, który warto wprowadzać w życie na co dzień. Oto kilka prostych sposobów, które mogą pomóc:
- Rozmawiaj o swoich uczuciach: Nie bój się dzielić swoimi emocjami z przyjaciółmi, rodziną lub nauczycielami.
- Spędzaj czas na świeżym powietrzu: Aktywność fizyczna i kontakt z naturą mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie.
- Znajdź czas na relaks: Regularne chwile relaksu, takie jak czytanie książki czy słuchanie muzyki, mogą pomóc w redukcji stresu.
- Szukaj wsparcia: Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy, nie wahaj się skontaktować z pedagogiem lub innymi specjalistami.
Ważne numery telefonów dla dzieci i dorosłych potrzebujących wsparcia
Indywidualne biegi przełajowe Województwa Łódzkiego - Aleksandrów Łódzki 03.10.2024 r.
W czwartek, 03.10.2024 r. odbyły się w Aleksandrowie Łódzkim (kompleks stadionowo-parkowy) wojewódzkie zawody w indywidualnych biegach przełajowych uczniów szkół podstawowych. Rozgrywane były w dwóch grupach wiekowych: dzieci (do VI klasy włącznie) oraz młodzież szkolna (VII i VIII klasa).
Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy VIII - PAŁĄGIEWICZ MARTYNA oraz SZYDŁOWSKA MAJA. W biegu chłopców w ramach Igrzysk młodzieży szkolnej biegał TOMASZ KUCHARSKI, również uczeń klasy VIII. Uczniowie ci prawo startu wywalczyli na zawodach powiatowych rozgrywanych wcześniej. Na linii startu ustawiły się najlepsze "piątki" z około 17 powiatów, w każdym biegu startowało około 85 zawodników.
Najlepszy wynik w biegu na 1000m uzyskała MARTYNA PAŁĄGIEWICZ zajmując IX miejsce w województwie łódzkim. W tym samym biegu MAJA SZYDŁOWSKA dobiegła do mety na XXII miejscu.
W biegu na 1500m TOMASZ KUCHARSKI został sklasyfikowany na 46 pozycji.
Nauczycielami przygotowującymi uczniów do zawodów byli: KONRAD KĘPA i DAWID SZCZUR.
Sztafetowe biegi przełajowe Powiatu Tomaszowskiego - Tomaszów Mazowiecki 30.09.2024 r.
W poniedziałek odbyły się w Tomaszowie /niedaleko toru łyżwiarskiego/ powiatowe i międzygminne zawody w sztafetowych biegach przełajowych uczniów szkół podstawowych. Rozgrywane były w dwóch grupach wiekowych: igrzyska dzieci (do VI klasy włącznie) oraz młodzież szkolna (VII i VIII klasa). Pierwsze dwie sztafety na mecie uzyskiwały prawo startu w półfinale wojewódzkim, który odbędzie się również w Tomaszowie Mazowieckim 08.10.2024 r. Reprezentacje składały się z 6 zawodników/zawodniczek oraz rezerwowych. W każdym biegu rywalizowało około 15 szkół z powiatu tomaszowskiego.
Podczas tych biegów bardzo dobrze zaprezentowały się drużyny sztafetowe z naszej szkoły. Najlepszy wynik uzyskała drużyna Dziewcząt starszych. Ukończyła bieg na II miejscu i awansowała do półfinału wojewódzkiego.
Wyniki wszystkich drużyn sztafetowych oraz składy zespołów:
* Igrzyska Młodzieży Szkolnej Dziewczęta (kl. VII-VIII).
II miejsce w zawodach powiatowych – awans do półfinału wojewódzkiego.
I miejsce w zawodach międzygminnych.
Skład drużyny: MARTYNA PAŁĄGIEWICZ, MAJA SZYDŁOWSKA, MAJA GROMEK, ANNA MINIATORSKA, MAŁGORZATA GOLEC, OTYLIA ŻELAZEK. Zawodniczkami rezerwowymi były: KAROLINA PRZYBOREK, WERONIKA WOJTKIEWICZ.
* Igrzyska Młodzieży Szkolnej Chłopcy (kl. VII-VIII).
III miejsce w zawodach powiatowych.
II miejsce w zawodach międzygminnych.
Skład drużyny: TOMASZ KUCHARSKI, MATEUSZ LECHOWSKI, MACIEJ GODALA, MARCEL ŁOPATKA, KACPER KRUKOWSKI, GABRIEL ZIÓŁKOWSKI. Zawodnikiem rezerwowym był JAN LEWANDOWSKI
* Igrzyska Dzieci Dziewcząt (kl. VI i młodsze).
VII miejsce w zawodach powiatowych.
III miejsce w zawodach międzygminnych.
Skład drużyny: JULIA ŚWIDEREK, JULIA KUTA, MARTYNA KIELAN, JULIA TRĘBACZ, SANDRA SZADKOWSKA, NINA WOŹNIAK. Zawodniczkami rezerwowymi były: NIKOLA SZYMAŃSKA, JULIA SKROBISZ, PAULINA ŁYSAKOWSKA.
* Igrzyska Dzieci Chłopcy (kl. VI i młodsze).
VII miejsce w zawodach powiatowych.
III miejsce w zawodach międzygminnych.
Skład drużyny: MACIEJ MINIAK, JAKUB TROZNEK, NIKODEM LECHOWSKI, BŁAŻEJ ADAMCZYK, FILIP KOBYŁECKI, ALEKSANDER MARCJANIK. Zawodnikiem rezerwowym był WIKTOR MIELEWSKI.
Nauczycielami przygotowującymi uczniów do zawodów oraz opiekunami na zawodach byli: KONRAD KĘPA i DAWID SZCZUR.
III Mistrzostwa Polski Młodzików - Kielce 29.09.2024
W niedzielę 29 września 2024, w Międzynarodowym Centrum Szkoleniowym Polskiego Związku Bilardowego ERG Bieruń w Kielcach rozegrane zostały III Mistrzostwa Polski Młodzików. Na starcie stanęło 36 zawodników - rocznik 2013-2016. Dziewczęta rywalizowały razem z chłopcami. UKS Promyk Czerniewice reprezentowały: Nikola Świderek, Weronika Lewandowska, Martyna Kielan, Julia Świderek, Julia Przeorska i Liliana Pasik. Wszystkie dziewczęta mają w tym roku na swoim koncie liczne osiągnięcia sportowe. Do najlepszej 16-ki rundy pucharowej dotarły: Nikola, Weronika i Lila. Losowanie nie było zbyt przyjazne, bo w pierwszym meczu pucharówki spotkały się Weronika z Nikolą. Do dalszej gry przeszła Nikola, ale w ćwierćfinale uległa Szymonowi Turkowskiemu z Kielc 1:3 i zajęła V miejsce. Weronika była IX. Znakomicie spisała się najmłodsza zawodniczka Promyka Liliana Pasik, która w tej rundzie pucharowej pokonała Oliwiera Sobczyka z Kielc 3:2, Jana Łaskiego z Jokera Tomaszów Maz.3:1 i przegrała 2:3 z późniejszym mistrzem Borysem Tomczakiem z UKS Fair Play Jaworzno. Bardzo cieszą wyniki najmłodszych bilardzistów. Podziękowania należą się rodzicom, którzy zapewnili dzieciom transport swoimi samochodami i spędzili z nimi 10 godzin na wyjeździe.
24
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Patronką tego wyjątkowego dnia została wybitna polska pisarka Janina Porazińska, a data obchodów – 29 września – nie jest przypadkowa, gdyż przypada na dzień jej urodzin.
Głośne czytanie to ważny element rozwoju językowego i emocjonalnego dzieci. Wspólne lektury pobudzają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo i stymulują rozwój młodego człowieka. W naszej szkole do celebrowania tego święta zaprosiliśmy najstarszych i najmłodszych uczniów. Najstarszych zaangażowaliśmy do głośnego czytania, a najmłodszych do uważnego słuchania. Poznaliśmy m.in. przygody Mikołajka i jego rodziców, historię cioci Jadzi
i naszego ukochanego słonia w kratkę - Elmera. Dzięki Willy`emu Wonce – bohaterowi książki „Charlie i fabryka czekolady” – w bibliotece zapachniało czekoladą… Oby nasza przygoda z książką trwała jak najdłużej.5
Bilardowe Mistrzostwa Polski UKS w grach deblowych
Bilardowe Mistrzostwa Polski UKS w grach deblowych - odmiana 9-bil rozegrano w sobotę 28 września 2024 w Szkole Podstawowej TIKO w Rękoraju. Po raz pierwszy uczniowie szkół podstawowych wystąpili w tej formule. Bilardziści UKS Promyk Czerniewice grający w składzie Adrian Lewandowski i Krystian Kielan nie mieli sobie równych. Wygrali wszystkie mecze i zdobyli tytuł mistrzowski. Pokonali kolejno Arkadię Tczew II 3:0, UKS Kostomłoty 3:0, UKS Snikers Rękoraj II 3:1, UKS Snikers Rękoraj I 3:2 i w finale Trójkąt Rzeszów 3:0. Drugi zespół dziewcząt zajął V miejsce. Podczas uroczystości otwarcie mistrzostw obecni byli: wicemarszałek woj. łódzkiego Piotr Wojtysiak, prezes PZBil Dariusz Kobacki, sekretarz gminy Moszczenica Aneta Biesaga, wiceprezes stowarzyszenia TIKO Kamila Brylikowska, trener kadry narodowej juniorów Bogusław Bereżny- jednocześnie pełniący funkcję gospodarza imprezy, prezes Okręgowego Związku Sportu Bilardowego w Łodzi Adam Gajda, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej PZBil Paweł Galeja, licznie zgromadzeni trenerzy i rodzice zawodników. Dla najmłodszych bilardzistów radni gminy ufundowali pamiątkowe puchary. Otrzymali je: Julia Świderek (2014) z Czerniewic i Jakub Natkański (2016) z Łodzi. Szkoła w Rękoraju znana jest ze swojej gościnności. Tym razem na wszystkich czekały ciepłe i zimne napoje, ciasta, bułeczki, gorący żurek z kiełbasa i jajkiem oraz wypiekana na miejscu pizza. Świetnie wyposażony plac zabaw z "tyrolką" był miejscem na chwilę relaksu. Były baseny ze zjeżdżalnią, ale bez obaw ..... nie kapaliśmy się.
18
Indywidualne biegi przełajowe Powiatu Tomaszowskiego - Tomaszów Mazowiecki 25.09.2024 r.
W środę odbyły się w Tomaszowie /niedaleko toru łyżwiarskiego/ powiatowe i międzygminne zawody w indywidualnych biegach przełajowych uczniów szkół podstawowych. Rozgrywane były w dwóch grupach wiekowych: igrzyska dzieci (do VI klasy włącznie) oraz młodzież szkolna (VII i VIII klasa). Pierwszych pięć osób na mecie uzyskiwało prawo startu na zawodach wojewódzkich, które odbędą się w Aleksandrowie Łódzkim 03.10.2024 r. Prowadzona także była klasyfikacja zespołowa podczas tych zawodów.
Podczas tych biegów bardzo dobrze zaprezentowali się biegacze i biegaczki z naszej szkoły. Kadra ta liczyła 30 osób.
Wyniki indywidualne, klasyfikacja zespołowa oraz składy drużyn podczas biegów:
* Igrzyska Młodzieży Szkolnej Dziewczęta (kl. VII-VIII). W biegu na 1000m znakomicie pobiegły nasze 2 zawodniczki. I miejsce zajęła MARTYNA PAŁĄGIEWICZ, a IV miejsce MAJA SZYDŁOWSKA, a więc będą reprezentować naszą szkołę na zawodach wojewódzkich.
Skład drużyny: MARTYNA PAŁĄGIEWICZ, MAJA SZYDŁOWSKA, MAŁGORZATA GOLEC, OTYLIA ŻELAZEK, KAROLINA PRZYBOREK.
Klasyfikacja drużynowa dziewcząt starszych: II miejsce w powiecie, I miejsce w zawodach międzygminnych.
* Igrzyska Młodzieży Szkolnej Chłopcy (kl. VII-VIII). W biegu na 1500m I miejsce zajął TOMEK KUCHARSKI, czym wywalczył pewny awans na zawody wojewódzkie. Na wysokim IX miejscu ukończył bieg MATEUSZ LECHOWSKI.
Skład drużyny: TOMEK KUCHARSKI, MATEUSZ LECHOWSKI, KACPER KRUKOWSKI, MARCEL ŁOPATKA, MACIEJ GODALA.
Klasyfikacja drużynowa chłopców starszych: I miejsce w powiecie, I miejsce w zawodach międzygminnych.
* Igrzyska Dzieci Dziewcząt (kl. VI i młodsze). W biegu na 1000m najlepiej pobiegła MARTYNA KIELAN zajmując XXI miejsce. Jedna z głównych faworytek JULIA ŚWIDEREK biegnąca w czołówce, w połowie dystansu groźnie upadła poprzez popchnięcie przez inne zawodniczki biegu. Nasza najmłodsza reprezentantka szkoły nie była już w stanie ukończyć biegu, nabawiając się kontuzji pleców.
Skład drużyny: JULIA ŚWIDEREK, MARTYNA KIELAN, JULIA TRĘBACZ, JULIA SKROBISZ, PAULINA ŁYSAKOWSKA
Klasyfikacja drużynowa dziewcząt młodszych: VII miejsce w powiecie, wysokie II miejsce w zawodach międzygminnych, biorąc pod uwagę nie ukończenie biegu przez Julię Świderek.
* Igrzyska Dzieci Chłopcy (kl. VI i młodsze). W biegu na 1000m najlepiej pobiegli MACIEJ MINIAK zajmując VIII miejsce oraz ALEKSANDER MARCJANIK, który ukończył bieg na XIII miejscu.
Skład drużyny chłopców młodszych: MACIEJ MINIAK, ALEKSANDER MARCJANIK, FILIP KRUKOWSKI, JAKUB TRZONEK, MIELEWSKI WIKTOR
Klasyfikacja drużynowa chłopców młodszych: III miejsce w powiecie, I miejsce w zawodach międzygminnych.
GRATULACJĘ DLA CAŁEJ KADRY UCZNIÓW ZSP CZERNIEWICE
Nauczycielami przygotowującymi uczniów do zawodów oraz opiekunami na zawodach byli: KONRAD KĘPA i DAWID SZCZUR.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie